
Український Щоденник 2022-2023
Наймасштабніший виставковий проєкт «А4, кулькова ручка», із конкурсними роботами 2022-2023 років, на тему відображення художниками внутрішнього світу Українців під час повномасштабного вторгення, із тематикою щоденника.
Виставковий проєкт «Український щоденник 2022–2023» представив 375 робіт від 81 художника, що були створені під час повномасштабного вторгнення. Тема рисунків — російська воєнна агресія. До проєкту також долучено ретроспективу рисунків, близьких до тематики виставки «Український щоденник 2022–2023», та есеї.
Виставка реалізувалася в рамках проєкту «А4, кулькова ручка» — щорічного українського художнього конкурсу рисунків кульковою ручкою на офісному папері, започаткованого 2006 року.
Експозиція відібраних робіт була відкрита 28 березня 2024 року в Українському Домі, одному з провідних виставкових майданчиків Києва, та видана у друкованому каталозі з понад 790 ілюстраціями, у партнерстві з типографією ArtHuss. В каталозі представлені рисунки переможців останнього відкритого конкурсу 2023-2024, який охопив собою період від 2022 року.
Проєкт підніс рисунок кульковою ручкою, що до того сприймався як школярська забавка, на рівень рівноправного жанру сучасного мистецтва. Всі учасники мають рівні умови для вираження — кулькову ручку як техніку та офісний папір як матеріал.
Цьогорічний формат щоденника передбачає особистий погляд та індивідуальну оптику. Якщо це щоденник воєнного часу, то йдеться також про переживання митця. Кожен із рисунків виставкового проєкту «Український щоденник 2022–2023», де зафіксовано концентрат емоцій і почуттів, — документ, що має велике значення для осмислення часу, в якому нам довелося жити.
Серед учасників проєкту — Тіберій Сільваші, Єгор Зігура, Олексій Аполлонов, Ігор Гусєв, Олександр Бабак, Molly Route, Антон Логов, АBE, Оксана Чепелик, а також художники-початківці, які мають можливість творчого висловлювання поряд з визнаними українськими митцями.
У 2025 році був представлений у Німеччині, спочатку, 21 лютого експозицією у Кельні, а незабаром, вже 24 лютого подвійною експозицією у Фрідріхсхафені.































