
«Український натюрморт» – великий аналітичний проект, що спрямований на зібрання та аналіз найбільшої кількості творів в жанрі натюрморту за всю історію українського мистецтва. Мета проекту – через історичну оптику митців різних поколінь віднайти певну формулу українського натюрморту, як феномену української самоідентифікації, адже натюрморт це перш за все логіка розміщення об’єктів на площині – їх композиція.
Художнє осмислення композиції є однією з найважливіших характеристик для кожного митця адже за композиції стоїть логіка світосприйняття. Зображення пейзажу, чи, тим паче, моделі набагато простіше за натюрморт. В натюрморті немає людської привабливості та емоцій, якими можна замаскувати технічні та композиційні неточності та помилки. Робота з предметами, самовдосконалення у баченні світла та тіней на дрібних деталях є ознакою високої майстерності, саме з академічних натюрмортів починає свій професійний шлях фаховий живописець та графік.
Асоціація Діячів Сучасного Мистецтва та “Карась Галерея” разом з Інститутом Проблем Сучасного Мистецтва, Національним музеєм «Київська картинна галерея», Одеським художнім музеєм, Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара», Національним художнім музеєм України, Арт-галереєю «Дзиґа», Фондом Культурних ініціатив «ArtHuss» починаючи з 26 липня 2018 року розпочинають серію виставок як історичних, так і сучасних творів мистецтва, які присвячені даному жанру на своїх виставкових площах та запрошують колекціонерів та художників долучитися до участі в цьому масштабному аналітичному проекті.




















